Теоретичні відомості
Лабораторна робота № 1. Логічне та фізичне форматування тексту
Лабораторна робота № 2. Створення таблиць та гіперпосилань у html-документах
Лабораторна робота № 3. Використання фреймів в html-документах
Лабораторна робота № 4. Використання навігаційних карт та форм в html-документах
Лабораторна робота № 5. Створення малюнків-анімацій за допомогою програм ImageReader та Photoshop 7
Лабораторна робота № 6. Розміщення WEB-сайту в інтернеті
Література
Зв'язок з автором
|
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 5 Створення малюнків-анімацій за допомогою програм ImageReader та Photoshop 7
Мета роботи: навчитись створювати малюнки-анімації.
Підготовка до заняття
- Вивчити відповідні розділи лекційного курсу.
Порядок виконання роботи
- Створити три малюнки (на власний розсуд) в Photoshop 7.0.
- Накласти отримані три малюнки один на одного шарами (в порядку, в якому бажаєте показати їх зміну) та зберегти отримане зображення в форматі прізвище.psd.
- Відкрити програму ImageReady запустивши її Пуск/Все программы/ImageReady або за допомогою кнопки, розташованої в самому низу основної інструментальної панелі.
- Відкриваємо файл прізвище.psd і на палітрі Animation тиснемо стрілку, розташовану в її правому верхньому кутку. Із меню палітри, що з'явилося, вибираємо опцію "Сделать кадры из слоёв (Make Frames From Layers)" і одержуємо шари малюнків з переглядом у вікні палітри. Внизу на підписі кожного кадру з прогляданням палітри, вказується інтервал часу, протягом якого конкретний кадр відображатиметься. Якщо клацнути по цих цифрах - з'явиться невелике меню, в якому можна вибрати інше значення і, тим самим, сповільнити або прискорити прокрутку анімації.
Внизу панелі Animation розташовані кнопки управління відтворенням і рухом по стрічці. Натиснувши Воспроизведение (Play) прогляньте анімацію на предмет виявлення помилок, відредагуйте її при виявленні таких (редагування здійснюється за допомогою все того ж випадаючого меню: создать кадр (New Frame)/удалить кадр (Delete Frame), і переконавшись, що все гаразд - зберігаємо отримане Сохранить оптимизированное как (Save Optimized As) або (Shift+Ctrl+Alt+S) у форматі прізвище.gif.
- Створення проміжних кадрів (імітація переміщення). Відкрийте ImageReady. Створіть новий документ (Ctrl+N). Помістіть туди один зі створених малюнків. У палітрі Animation за допомогою стрілки і випадаючого меню створимо новий кадр (New Frame). Вибираємо інструмент Переміщення (Move) - (V) і пересуваємо наш малюнок у новому кадрі на інше місце (приблизно змістивши його на 10 см). Запустіть анімацію кнопкою Воспроизведение і побачите малюнок, що "скаче". Зупиніть анімацію і виділіть мишею перший кадр, а потім утримуючи Ctrl виділіть другий кадр. Коли обидва кадри виділені, викличемо через стрілку меню команду Tween. Застосуйте команду і в меню, що відкрилося, введіть кількість кадрів, місце, де вони додадуться, та інші параметри. Підтверджуємо введене і одержуємо 2 початкових кадри та введену кількість проміжних кадрів. Запустіть анімацію і перегляньте рух зображення. При необхідності відкорегуйте іще раз параметри команди Tween. Збережіть отримане зображення через Сохранить оптимизированное как (Save Optimized As) у форматі прізвище_tween.gif.
- Оптимізація розміру зображення. Після завершення роботи над зображенням і збереженням його в потрібному форматі, запустіть ImageReady. Відкрийте збережений файл (переконайтеся, що це не формат *.psd). Програма запропонує вікно 4 закладками: оригінальне зображення, оптимізоване зображення, обидва види і чотири варіанти різним ступенем якості. Внизу відображені розміри і стиснення для кожного варіанту. Для різних графічних форматів застосовується стиснення за різними принципами і алгоритмами. Для *.jpg це варіанти 60, 30 і 15% якості. Стиснення колірних квадратів за принципом усередненого кольору (по квадратах близького кольору). Для *.gif - зменшення колірної палітри (256, 128 кольорів), що так дає економію на об'ємі. Істотного скорочення об'єму, при невеликій втраті якості, можна добитися в *.jpg, оскільки це на сьогоднішній момент більш ємкий формат. Gif-и використовуються при стисненні "різкої" графіки великими областями одного кольору. Якщо зображення містить такі області - використовуйте gif-и, якщо ж потрібно зберігати широкий діапазон кольорів - краще jpg. Методом простого порівняння зображень між собою, виберіть той варіант, що влаштовує вас за якістю та об'єму і збережіть Save Optimized As....
Вимоги до здачі лабораторної роботи
- Оформити звіт та захистити роботу.
|