Списки

Назад

Давайте задумаємося - як часто ми зіштовхуємося в нашому повсякденному житті з переліком якоїсь інформації? Наступає низка свят і необхідно зробити безліч усіляких покупок для святкового столу - ми складаємо список всіх необхідних продуктів. Плануючи свій день вказуємо в щоденнику перелік справ, заходів і зустрічей. Опинившись в кафе, ми ознайомлюємося із запропонованим меню, складеним також зі списку найменувань тих блюд і напоїв, які можемо замовити. Таким чином, різні списки відіграють далеко не останню роль у нашому повсякденному житті. Виникає питання - а чому ми так часто прибігаємо до цього засобу подання інформації?
По-перше. Інформація у вигляді списку дозволяє розбити більші масиви даних на окремі, чіткі фрагменти, які людині набагато зручніше сприймати, ніж весь потік цілком.

    Розглянемо, наприклад, візуальні ефекти графічного редактора Adobe Photoshop 7.
  1. Drop Shadow. На об'єкт накладається тінь, параметри якої (розмір, кольори, розташування й насиченість) можна змінювати за допомогою настроювань ефекту.
  2. Bevel and Emboss. Ефект додає об'єкту об'ємність за допомогою накладення параметрів опуклості, втиснення та затінення.
  3. Color Overlay. Заповнення об'єкта обраними кольорами з можливістю регулювання рівня насиченості.

По-друге. Списки дозволяють створювати зрозумілу й логічну внутрішню структуру інформаційних даних, орієнтуватися в якій - справа проста й зручна.

По-третє. Використання списків зручно для відображення певних покрокових й інших послідовних процесів.

    Наприклад, для початку роботи з комп'ютером вам необхідно:
  1. Поїхати в найближчий комп'ютерний магазин.
  2. Придбати персональний комп'ютер.
  3. Привезти комп'ютер додому й з'єднати всі його складові компоненти між собою.
  4. Включити живлення комп'ютера й натиснути кнопку "Power".

При роботі з текстом у різних програмах типу Microsoft Word створення списків не є складною справою - треба всього лише вказати область даних, що текстовому редактору необхідно перетворити в список.
У мові розмітки HTML за організацію списків відповідає цілий ряд тегів, конструкції яких повинні відповідати відповідним правилам структуризації інформаційних даних з допомогою HTML.

Приклад нумерованого списку

    Візуальні ефекти
  1. Drop Shadow
  2. Bevel and Emboss
  3. Color Overlay


Приклад маркірованого списку

Відомі ВУЗи волині