Текст |
Теги фізичного форматування дозволяють розроблювачеві HTML-документа візуально змінювати вид тексту варіюючи його параметри і значення. Іншими словами, теги фізичного форматування призначені для виділення окремих текстових фрагментів різними способами, встановленими автором документа.
Розглянемо докладніше найбільш використовувані теги з кожної групи.
Тег <B> - функція цього тега аналогічна дії тега <STRONG>, а саме - візуальне виділення фрагмента тексту, на якому варто зробити акцент, відображається жирним накресленням. В останній версії специфікації HTML замість <B> рекомендується використання тега логічного форматування <STRONG>.
Тег <BASEFONT> - призначений для визначення типу шрифту, а також його кольору і розміру, що будуть вважатися прийнятими за замовчуванням для всього HTML-документа. Параметри тега <BASEFONT> аналогічні параметрам тега <FONT> і можуть бути змінені по ходу тексту додатковим форматуванням за допомогою тега <FONT>.
Варто помітити, що тег <BASEFONT> використовується в двох розділах документа: HEAD і BODY. Закриваючого тега <BASEFONT> не вимагає.
Тег <BIG> - використовується, якщо необхідно виділити частину тексту невеликим збільшенням розміру шрифту щодо інших слів. Однак варто помітити, що специфікація HTML не схвалює подібного підходу і рекомендує застосовувати теги заголовків <H>.
Тег <BLINK>- підтримується тільки браузером Netscape і реалізує миготливий ефект виділеного фрагмента тексту.
Тег <FONT> - один з основних тегов фізичного форматування тексту, що відображає властивості шрифтів. Для нього можуть використовуватися наступні параметри:
FACE - параметр, за допомогою якого браузер відображає текст зазначеним у HTML-коді шрифтом. При цьому значення параметра FACE повинне відповідати встановленому на комп'ютері користувача шрифтові. У випадку якщо такого шрифту ні, текст буде показаний стандартним (за замовчуванням) шрифтом. Часто розроблювачі HTML - документів додають відразу кілька значень параметра FACE. Таким чином, якщо першого шрифту не виявиться на комп'ютері користувача, то браузер відобразить текст другим шрифтом. Не буде знайдено другого шрифту, браузер приступить до пошуку третього і т.д. (лістінг 2.5)
COLOR - параметр, призначений для вибору кольору, яким буде написаний текст. HTML-конструкція має такий вигляд: <FONT COLOR="red"> Цей текст буде написаний червоним кольором </FONT>
SIZE - функцію цього параметра є визначення розміру шрифту, що відбувається по умовній шкалі від 1 до 7. При цьому вказівка розмірові в^л т r-оуилсствляться як у виді відносного показника (+1), ык "!o'*!*''".,ис йосолютного (1). Середнім значенням розміру шрифта прийнято вважати показник 3. Однак остаточний вид шрифту з урахуванням властивостей його розмірів може відрізнятися в залежності від моделі і версії браузера.
Нарешті, можливе використання відразу всіх параметрів тега <FONT> у межах однієї HTML-конструкції (лістінг 2.6)
Тег <І> - тег, аналогічний тегам логічного форматування <СITE> і <EM> (виділяє потрібну частину тексту курсивом). У ряді випадків використання <I> рекомендується заміняти відповідними тегами логічного форматування.
Тег <SMALL> - призначений для установки розміру шрифта набагато меншого, ніж інші слова (помістивши потрібний фрагмент між парним тегом <SMALL>, одержимо ефект, протилежний дії тега <BIG>).
Тег <SPAN> - застосовується у випадку, коли виділеному фрагментові тексту необхідно привласнити визначені властивості, а до допомоги ніякого логічного тега удатися не можна.
Теги <S> і <STRIKE> - в останній версії специфікації HTML ці два тега були названі скасованими. Замість них рекомендується використовувати тег <DEL>, ЩО також перекреслює обраний фрагмент тексту.
Тег <SUB> - позиціонує фрагмент тексту щодо нижньої лінії рядка. Досить зручний інструмент для написання математичних і хімічних формул.
Тег <SUP> - розміщує текстовий фрагмент щодо верхньої лінії рядка. Також підходить для включення в різноманітні формули.
Тег <TT> - специфікація визначає його як тег для відображення телетань па або тексту, набраного моноширинним шрифтом. У ряді випадків може бути замінений тегом <CODE>.
Тег <U> - робить текст підкресленим.
У завершення розмови про тегах фізичного форматування необхідно додати, що різні теги можуть використовуватися одночасно у відношенні одного текстового фрагмента. Наприклад, частина тексту і навіть окремого слова може бути написана і курсивом, і жирним накресленням, та ще й підкреслена і т.д. (лістінг 2.7). Єдине, про що варто пам'ятати, це збереження послідовності вказівки закриваючих тегов. Іншими словами, не рекомендується, відкривши фрагмент тексту тегами <U> і <FONT>, закривати HTML - конструкцію в тому ж порядку (тобто порядок закриваючих тегів повинний бути зворотнім).