Структура HTML документа



ТЕГИ

Назад

Коди мови НТМL, за допомогою яких виконується розмітка початкового тексту, називаються ТЕГАМИ.

ТЕГ — це набір символів. Всі теги починаються з символу «менше» (<) і закінчуються символом «більше» (>). Пару цих символів іноді називають кутовими дужками. Після відкриваючої кутової дужки йде ключове слово, яке визначає тег.

Кожний тег в мові НТМL має спеціальне призначення. Регістр букв в назвах тегів не має значення — можна використовувати як рядкові, так і прописні букви, хоча загальноприйнято використовувати прописні букви, щоб теги відрізнялися від звичайного тексту документа. Як правило, один тег НТМL впливає тільки на частину документа, наприклад на абзац. В таких випадках використовують парні теги: відкриваючий і закриваючий. Відкриваючий тег створює ефект, а закриваючий — припиняє його дію. Закриваючі теги починаються з символу косої риски (/) і дають разовий ефект в місці своєї появи. При необхідності в закриваючому тегу ні, і він не біля помилково в теге вказано ключове слово, відсутнє в мові НТМL, то тег ігнорується цілком. При відображенні документа в броузером самі теги не відображаються, але впливають на спосіб відображення документа.

АТРИБУТИ ТЕГІВ

Відкриваючі теги часто можуть містити атрибути, що впливають на ефект, створюваний тегом.
АТРИБУТИ — це додаткові ключові слова, відокремлені від ключового слова тега і один від одного пропусками. Деякі атрибути вимагають вказівки значення атрибута. Це значення відділяється від ключового слова знаком рівності (=). Значення атрибута повинне міститися в лапках, але у багатьох випадках ці лапки можуть опускатися без будь-якої шкоди. Закриваючі теги ніколи не містять атрибутів.

КОМЕНТАРІ

В мовах програмування загальноприйнята можливість використання КОМЕНТАРІВ- текстових стрічок, які не є частиною програми, а служать лише для посилання.
Коментарі в мові HTML починаються із спеціального тега <!--. Будь-який текст, розміщений за цим тегом, сприймається як коментар і не відображається при відображенні документу. Закінчують коментар символами -->. Коментар може містити будь-які символи, крім символа "більше" (>), а отже не може містити теги.


ПРИКЛАДИ ТЕГІВ НТМL:

Парні тегі HTML:

<HTML> ... </НТМL>
<НЕАD> ... </НЕАD>
<НЗ> ............... </НЗ>
<FONT> ... </FONT>

Одиничні тегі HTML:

<ВR>
<НR>
<МЕТА>
<ВАSEFОNТ>

Тегі HTML з атрибутами:

<P ALIGN="CENTER">
<BODY TEXT="#336699">
<TABLE CELLSPASING=0>
<FRAME SRC="LOGO.HTML">



Документ HTML містить основний текст документу та теги розмітки. Таким чином, документ HTML - це звичайний текстовий файл. Для його створення можна використовувати будь-який текстовий редактор, наприклад Блокнот, який входить до складу Windows 9x.

Всі документи HTML мають чітко задану структуру. Документ повинен починатись з тега <HTML> і закінчуватись закриваючим тегом <HTML>. Ця пара тегів повідомляє браузеру, що перед ним дійсно документ HTML.

Документ HTML складається із розділів, заголовків та тіла документу, які слідують саме в такій послідовності. Розділ заголовків заключений між тегами <HEAD> та </HEAD> і містить інформацію про документ вцілому. Зокрема, цей розділ повинен містити теги <TITLE> та </TITLE>, між якими поміщають офіційний заголовок документа. Більшість браузерів, які працюють у системі Windows, використовують цей заголовок, щоб заповнити стрічку заголовка - вікна браузера. Власне текст документу розташовується у тілі документу. Тіло документу заключається між тегами <BODY> та </BODY>.